Керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник назвав кричущим факт засміченням небезпечними відходами землі у Шепетівці, внаслідок чого довкіллю завдано багатомільйонної шкоди. Прокурори готуються направити до суду обвинувальний акт, а позов про відшкодування збитків уже в суді. А ще встановлюють, чому працівники поліції, які знали про незаконні вирубки в «Подільських Товтрах», не реагували на злочин.
Про ці та інші результати роботи новоствореної екологічної прокуратури Олексій Олійник розповів в інтерв'ю ХМ-ІНСАЙД.
За його словами, Спеціалізовану екологічну прокуратуру створено за ініціативи Офісу Генпрокурора у вересні минулого року у зв'язку з критичною ситуацією, яка склалася з навколишнім середовищем в країні. У Хмельницькій обласній прокуратурі діє відділ на правах екологічної прокуратури.
«І маємо вже відповідні результати. Кількість направлених до суду обвинувальних актів за фактами незаконних порубок збільшилась вчетверо. Наприклад, гучна справа «чорних» лісорубів: більше року на Кам'янеччині рубали сотні дерев, у тому числі на території Національного природного парку «Подільські Товтри». Розмір шкоди довкіллю перевищує 4 мільйони гривень. До складу угрупування входили 7 осіб, в тому числі керівник підрозділу дорожньої служби та лісник, відповідальні за збереження насаджень. Зараз окреме провадження розслідується ще й відносно працівників поліції, які знали про ці вирубки, бачили, але мовчали», – розповів Олексій Олійник.
Зауважив, що є, звісно, виявлені факти незаконної порубки і в меншій кількості дерев на інших територіях. Але суті відповідальності це не змінює.
«Не твоє – не лізь, не рубай. Знищивши одне дерево, можна втратити цілі ліси», – наголосив керівник установи.
Також торік прокурори заявили позови щодо повернення близько 188 гектарів земель природно-заповідного фонду вартістю понад 16 мільйонів гривень. Серед них – 167 гектарів землі в межах регіонального ландшафтного парку «Мальованка», 12 гектарів земель гідрологічного заказника місцевого значення «Сахнівський».
Згадав посадовець і про факт засмічення небезпечними відходами земельної ділянки у Шепетівці в 2018 році. Там виявили шліфувальний металошлам з луцького підприємства, яке зобов'язане вивозити на спеціальний об'єкт у Горішні Плавні Полтавської області. Натомість, дорогою до місця утилізації небезпечне сміття вивантажили на території колишнього Шепетівського маслозаводу.
Більше того, як розповів керівник прокуратури, місцевий мешканець використав його для облаштування заїзду до власного господарства. Внаслідок цього ґрунт забруднено речовинами міді, нафтопродуктів, нікелю, фосфору, хлоридів, цинку.
«Всі матеріали справи ми «реанімували». Тепер за фактом спричинення навколишньому природному середовищу 3,4 мільйона гривень збитків триває досудове розслідування. Особі, яка забруднила землю, повідомлено про підозру і в лютому плануємо направити обвинувальний акт до суду. Також заявлено до суду позов про відшкодування збитків», – констатував Олексій Олійник.
Каже, його дуже вразив цей випадок. Оскільки навіть вдома окремо сортує пластик, папір, скло, інші відходи, роз'яснює дітям їх шкідливість.
«До слова, в Хмельницькому я не бачив жодного окремого сміттєвого контейнера для відходів з паперу», – зауважив Олексій Олійник.
Додамо, що свого часу у Хмельницькій області діяла міжрайонна прокуратура з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері, яку ліквідували майже 10 років тому.
Немає коментарів:
Дописати коментар