Кременчужани не бачать рішучих кроків міських чиновників щодо вирішення екологічної проблеми – лише чують чергові обіцянки.
Нещодавно на сесії міської ради депутати в черговий раз підняли питання забруднення повітря у нашому місті. Згадали, що кілька років кременчужани чекали на результати досліджень, які проводили в Інституті судових експертиз ім. Бокаріуса в рамках кримінального провадження. Саме завдяки цьому сподівалися дізнатися, яке з підприємств Північного промислового вузла смердить. Однак, як виявилося, це провадження вже закрито, тож дізнатися порушника екологічного стану у Кременчуці так і не вдалося.
І поки міський голова Віталій Малецький говорить про необхідність повторного відкриття цієї справи, люди продовжують скаржитися на нестерпний запах, яким вони вимушені дихати.
Водночас у сусідніх Горішніх Плавнях у І півріччі 2021 року повітря було чистішим, ніж у Кременчуці. Така ситуація спостерігалася й упродовж 2020 року. Про це свідчать дані Центральної геофізичної обсерваторії ім. Б. Срезневського.
Лабораторія цієї установи протягом 6 місяців поточного року проводила моніторинг стану забруднення атмосферного повітря у 38 містах України. Оцінку надали за даними спостережень на 128 стаціонарних постах мережі гідрометеорологічних організацій. В атмосферному повітрі визначали вміст 22 забруднюючих речовин.
В результаті досліджень встановили, що рівень забруднення повітря (за комплексним індексом забруднення атмосфери – КІЗА) у І півріччі поточного року характеризувався як високий у 11-ти містах України: Кам’янське, Маріуполь, Одеса, Дніпро, Кривий Ріг, Київ, Миколаїв, Вінниця, Запоріжжя, Херсон, Луцьк. У 10-ти містах відмічався підвищений рівень забруднення, у 17-ти – низький (див.табл.).
Як бачимо, наше місто «переплюнуло» такі промислові місця, як Лисичанськ, Сєверодонецьк та інші.
Порівняно з аналогічним періодом минулого року в 11-ти містах спостерігалося зниження рівня забруднення атмосферного повітря (за КІЗА), найбільш помітне – у Маріуполі (минулого року рівень оцінювався як дуже високий), Дніпрі, Одесі, Черкасах.
У 14-ми містах країни рівень забруднення дещо підвищився, найбільше – у Кам’янському, Вінниці, Луцьку, Сєверодонецьку.
Мабуть, сюди треба віднести і Кременчук, який у 2020 році посідав 13-те місце з показником 6,9, а тепер опинився на 12-ій сходинці. Це свідчить про те, що містяни у цьому році дихали більш брудним повітрям. Скоріш за все, саме тому в соцмережах городяни все частіше скаржаться на сморід, і найчастіше – мешканці Молодіжного. Вони таки сподіваються, що влада Малецького не лише почує їх, а й разом із ними подихає токсичним повітрям, аби ситуація змінилася.
Повертаючись до рейтингу, відзначимо, що у 13-ти містах країни рівень КІЗА суттєво не змінився. Дослідники вказують, що загальний рівень забруднення атмосферного повітря в містах України (за КІЗА) у І півріччі 2021 року оцінювався як підвищений. Порівняно з аналогічним періодом минулого року він дещо знизився (з 6,9 до 6,4), за рахунок зниження вмісту формальдегіду. Зокрема у Кременчуці разове перевищення цієї хімічної речовини в повітрі було у 1,9 разів, а за середнім вмістом – втричі.
Також у звітний період спостерігалось разове перевищення діоксиду азоту у 2,6 разів, фенолу – у 3,1.
Тож, можливо, кременчуцьким чиновникам годі кормити містян обіцянками? Невже не можна знайти важелі впливу чи зробити більш рішучі кроки у пошуку винуватців забруднення повітря? Адже особливо зараз, в умовах коронавірсної пандемії, здоров’я людини – це найцінніше!
Олена Сінтюріна
https://kg.ua/news/kremenchuzhani-dihayut-smorodom-v-gorishnih-plavnyah-povitrya-naychistishe-sered-promislovih
Немає коментарів:
Дописати коментар