За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, повітря у столиці Індії, Нью-Делі, один з найбільш забруднених у світі. Погана якість повітря є поширеною причиною смерті: в країні від наслідків забруднення помирає буквально кожен п’ятий.
Нью-Делі регулярно потрапляє в заголовки світових новин: густий задушливий смог ось вже багато років покриває місто і сусідні райони. В повітрі столиці часто виявляються ультрадисперсные частинки класу PM 2.5 з високим агресивним впливом на здоров’я людини і навколишнє середовище.
Розробники індійської Studio Symbiosis Architects запропонували свій спосіб боротьби з цією проблемою. Їх інноваційна очисна система під назвою «Aũra» являє собою гігантське вигнуте споруда, яке охолоджує і очищає повітря спираючись на принципи аеродинаміки.
Всередині кожної вежі Aura розташовується дві камери. В одну з них втягується повітря, в інший відбувається його очищення перед продувкою на високих швидкостях з пониженням температури. Створювана таким чином різниця в тиску забезпечує надходження нової порції забрудненого повітря в першу камеру. Очищення також сприяють вертикальні зелені насадження на конструкції з системою крапельного зрошення.
Очищувачі повітря Aũra – це невідкладна допомога всьому місту і його мешканцям: далеко не всі в Нью-Делі можуть дозволити собі придбати побутові очищувачі повітря. За оцінками авторів проекту, одна вежа Aũra висотою 18 метрів здатна очищати до 32 мільйонів кубічних метрів повітря на кожен день або 1,3 мільйона кубічних метрів повітря в годину.
Архітектори пропонують встановити відразу декілька повітроочисних веж по всьому місту. 18-метрові конструкції з охопленням дії в 1 квадратний кілометр повинні з’явитися в «гарячих точках» міста, щоб забезпечити всіх жителів свіжим повітрям.
Але такі «маленькі» вежі Aũra в межах міста – це лише частина амбітного проекту Studio Symbiosis Architects. Архітектори пропонують додатково оточити Нью-Делі кільцем з повітроочисних установок висотою 60 метрів, щоб зупинити потік зовнішнього забруднення.
Концепція міський повітроочисний системи також включає апарати «Aũra velocity», які прикріплюються до даху автомобілів і очищають повітря по шляху проходження транспортного засобу. Крім того, розробники запропонували ідею створення дронов «Aũra Falcon», покликаних переміщатися по місту і контролювати рівень забруднення повітря. Всі системи в сукупності будуть називатися «Aũra Hive» («Вулик Aũra»).
Немає коментарів:
Дописати коментар