пʼятниця, 15 листопада 2019 р.

ВЧЕНИМ ВДАЛОСЯ СФОТОГРАФУВАТИ НАЙМЕНШУ ПАРНОКОПИТНУ ТВАРИНУ, ЯКА ВВАЖАЛАСЬ ВИМЕРЛОЮ (ВІДЕО)

Знайти чепрачного оленька допомогли місцеві жителі.

В'єтнамські етологи змогли зняти відео про представника чепрачного оленька (або срібного шевротейна) виду Tragulus versicolor. Тварина вважалася вимерлою з 2004 року. Це найменший вид парнокопитних на планеті, пише науково-популярний портал sci-news.
Чепрачні оленьки - нічні тварини, і відомо про них досить мало. Вони живуть поодинці або парами. У самців є подовжені ікла, які вони пускають в хід під час шлюбних боїв. Це одні з найменших копитних: в довжину вони не перевищують 75 сантиметрів. 

Tragulus versicolor були вперше описані в 1910 році, але відразу після відкриття вони пропали з поля зору вчених. Другий раз сліди існування чепрачного оленька виявили вже в 1990 році: учасники радянсько-в'єтнамської дослідницької експедиції купили їх шкурки в центральній частині країни. Однак на оленька полювали місцеві жителі, а тропічні ліси, де вони мешкали, активно вирубувалися. Тому в 2004 році вчені визнали вид вимерлим. Проте досліджень, які підтвердили б зникнення оленька, ніхто не проводив.
Дослідники з некомерційної організації Global Wildlife Conservation вирішили заповнити цю прогалину і переконатися, що оленьки дійсно зникли. Поговоривши з 35 жителями трьох провінцій Південного В'єтнаму, вони з'ясували, що більше половини з них зустрічали тварин, схожих на чепрачного оленька. Після цього вчені встановили фотопастки в лісах недалеко від міста Нячанга - там, де оленька побачили вперше. Через півроку спостережень дослідники отримали більше двохсот фотографій Tragulus versicolor.
Нагадаємо, ботаніки на Гаваях виявили гігантську квітку Hibiscadelphus woodii, яка раніше вважалася зниклою з лиця Землі.
Відзначимо, що вимерлими на планеті тваринами протягом останніх 100 років вважаються тасманійський сумчастий вовк (собака дінго) і морська корова.
Фото: tech sme

Немає коментарів:

Дописати коментар