Він знаходиться у Голосіївському районі на вулиці Саперно-Слобідській, 25. Усі охочі можуть принести та здати відсортовану сировину. Після цього її пресують та відвантажують переробним підприємствам, – говорить засновниця проекту «Україна без сміття» Євгенія Аратовська.
Начальник управління міського благоустрою Тарас Панчій.
Пункт сортування сміття з’явився завдяки інвесторам та громадському проекту «Україна без сміття». Кожен охочий може принести сировину за адресою Саперно-Слобідська, 25. Сортувальна станція співпрацює з компаніями, що переробляють папір, пластмасу та деревину, – говорить Євгенія Аратовська.
У європейських країнах переробці підлягає 50-60% сміття. В Україні ж друге життя отримує лише 4% відходів. З початку цього року в Україні почав діяти закон «Про відходи». Він зобов’язує громадян сортувати сміття. За ініціативи екопроекту «Україна без сміття» у столиці функціонує вже три приймальних пункти.
А чи сортують сміття кияни? Дізнавались наші кореспонденти.
Київрада у травні цього року рекомендувала магазинам обмежити використання поліетиленових пакетів. Альтернативою мають стати паперові та органічні пакети або торбинки-«авоськи». Проте рішення Київради має лише рекомендаційний характер, адже для ефективнішої боротьби з пластиком потрібен закон, прийнятий на рівні Верховної Ради.
Одним з лідерів переробки сміття в Європі є Швеція. Тут переробляють 99% усіх відходів країни. За допомогою вторинної сировини опалюють будинки, забезпечують їх електроенергією. Схожа ситуація і в Німеччині, Швейцарії та Австрії. У цих країнах розподіляють відходи на кілька основних категорій: пластик, папір, скло, органічні відходи та метал.
В Україні ж друге життя отримує лише 4% відходів.
http://radio.kiev.fm/news/u-kievi-pochav-pracuvati-pershiy-punkt-povnogo-ciklu-sortuvannya-smittya-68804
Немає коментарів:
Дописати коментар