Як правильно сортувати сміття та для чого це робити, які види відходів переробляються, а які не перегнивають на звалищах і через сотні років. Також про мінімізацію відходів розповідали вінничанам на другій еко-зустрічі "Про сміття", повідомляє Vlasno.info.
— У Вінниці з утилізацією відходів дуже великі проблеми. Загалом в Україні переробляється мало сміття, в кращому випадку – 20-28%. З чотирьох сміттєспалювальних заводів в Україні працює лише один.
У Вінниці переробляється лише 15% сміття, на одному сміттєпереробному заводі у Мурованих Курилівцях. Але і там працює лише одна сміттєпереробна лінія з переробки пластику. У Вінниці 2019 рік буде роком екології, тому сподіваюсь, що ситуація зміниться в кращу сторону, — розповіла авторка всеукраїнського фестивалю екологічної свідомості еко-активістка Дар'я Паламарчук.
Пані Дар'я зазначила, що у Вінниці в рамках проекту державно-приватного партнерства збудовано 12 газозбірних свердловин на сміттєзвалищах, встановлено когенераційну установку (така, що перетворює одну енергію в іншу) однієї потужністю 710 кВт/год, виробляється електроенергія. На території України налічується близько 6,5 тисяч санкціонованих полігонів, 35 тисяч стихійних сміттєзвалищ, при тому, що норма Євросоюзу не більше 500 полігонів на країну. Загальна площа сміттєзвалищ та полігонів в Україні майже така ж, як і площа всієї Данії.
До речі, Дар'я – член правління ГО "Еволюція краси" і запевнила, що краще виготовляти косметичні засобами та засоби побутової хімії власноруч. Адже тоді буде менше пластикових пляшок, які не всі можна переробити.
— Дуже змістовна зустріч. Мене давно цікавило, куди здавати батарейки, щоб вони, дійсно, були перероблені. Також, як правильно сортувати пластик та інші відходи. Файно, що у Вінниці є ініціатива переробки відходів. Також дізналась про мобільний додаток "Екомапа", який створили в Міністерстві екології та природних ресурсів. Він допоможе зменшити кількість стихійних сміттєзвалищ. Дякую організаторам, тепер я в темі, — розповіла учасниця зустрічі, косметологиння Ілона Зварич.
Як повідомили під час еко-зустрічі, батарейки можна здавати в магазинах "Я - господиня", "АТБ", "Watson's", магазини електроніки, автозаправках WOG та Добробут Еко-Україна. Еко-зустрічі будуть проводитися щотижня до вересня. 15-16 грудня відбудеться третій всеукраїнський фестиваль екологічної свідомості. Буде проведена серія лекторіїв і майстер-класів протягом двох днів. Cпікери з'їдуться з усіх куточків України.
Немає коментарів:
Дописати коментар